Studentské kino Siete almas startuje v úterý 2. dubna!

27. 3. 2019

Bez popisku

Neskrývaná vášeň, všudypřítomná energie a inspirující dynamika. Tím vším je v očích Evropanů, našeho Starého světa – Latinská Amerika. Studentské kino ve Scale vám představí v cyklu Siete almas současnou výběrovou kinematografii Argentiny, Brazílie, Mexika či Chile.

Siete almas – Sedm duší – sedm prožitků a vniknutí do světa, který je pro nás stále obklopen magií a nepochopením. Sedm večerů představí současnou kinematografii Latinské Ameriky, která využívá svůj vlastní jazyk, ale nezapomíná na své evropské kořeny.

Siete almas odstartuje v rytmu tance, který je s vášní a dynamikou Jižní Ameriky úzce spjat. Cyklus zahájí snímek Naše poslední tango (Un tango más, r. German Kral, 2015) v doprovodu tanečního lektora Petra Nečase. Režisér Rodrigo Morales nám představí svůj pohled na obyvatele bývalého východního bloku v poetickém povídkovém dokumentu Zviditelnění (1997), tematický večer bude situován do atmosféry guerillových projekcí. Do mexických etud světoznámého režiséra Sergeje Ejznštejna nahlédneme v opulentním snímku Ejznštejn v Guanajuatu (Eisenstein en Guanajauto; r. Peter Greenway, 2015) s výstavou a přednáškou Andreji Klvačkové o jejích zážitcích z cest po Mexiku. Závěr studentského kina bude oděn do hávu veselosti Divokých historek (Relatos salvajes, r. Damian Szifron, 2014) spolu s gastronomickým uměním Bistra Bastardo, které nás obohatí chutí mexické kuchyně.

program