FRMU 2020 - vyhlášení soutěže

20. 9. 2019 Monika Kellnerová

Byla vyhlášena interní soutěž Fondu Masarykovy univerzity pro rok 2020

Tematické okruhy pro rok 2020 zůstávají stejné jako v předchozích ročnících, a to:

A) Podpora pedagogické práce akademických pracovníků a profilace a inovace studijních programů/oborů na úrovni předmětů/kurzů
1. Posilování výuky v angličtině a v jiných cizích jazycích v českých studijních programech.

2. Posilování praktických aspektů vzdělávání výukou předmětů přímo odborníky z praxe i jinými formami.

3. Posilování projektově orientované výuky ve vybraných předmětech studijních programů.

4. Posilování pedagogických kompetencí akademických pracovníků zejména vzděláváním v oblasti testování a výukových metod.

5. Posilování jazykových kompetencí akademických pracovníků s cílem přípravy na výuku konkrétního předmětu v angličtině či v jiném cizím jazyce.

6. Zvyšování odpovídajících kompetencí studentů doktorského studia pro výuku i vědeckou práci.

7. Rozvoj aktivit pro talentované studenty ve vybraných předmětech studijních programů.

8. Inovace předmětů s cílem rozvoje stylizačních, komunikačních a analytických dovedností studentů, vedoucích k požadované úrovni správného akademického psaní.

9. Téma dle aktuální potřebnosti fakulty/součásti/HS v souladu s tematickým okruhem A.

B) Tvůrčí práce studentů směřující k inovaci vzdělávací činnosti
1. Realizace studentských projektů a aktivit, jejichž výstupy povedou k inovaci studijních programů/oborů.

2. Téma dle aktuální potřebnosti fakulty/součásti/HS v souladu s tematickým okruhem B.

Oprávněnými žadateli jsou:

-akademičtí pracovníci (v rámci tematického okruhu A i B)

-další zaměstnanci univerzity (v rámci tematického okruhu A)

- studenti (v rámci tematického okruhu B)

Finanční podpora pro jeden projekt je stanovena v rozmezí: min. 50.000 Kč, max 120.000 Kč.

Návrhy projektů je možné podávat prostřednictvím ISEP od 1. 10. 2019. Fakultní termín pro podání přihlášky byl stanoven na 20. 10. 2019.

Interní pokyny FF MU naleznete zde.

Zadávací dokumentaci a dokument Dlouhodobý záměr MU na léta 2016-2020 naleznete pod tímto odkazem.

V případě zájmu o podání projektu, prosím, kontaktujte na oddělení VaV Mgr. Moniku Kellnerovou (kellnerova@phil.muni.cz, tel. 5531).

Soutěžní lhůta: 1. 10. - 31. 10. 2019

Fakultní termín pro podání přihlášky: 20. 10 2019