Výprava odvážných se vydala do trójské války

Zavedl je tam příměstský tábor Ústavu klasických studií. Děti se díky němu naučily plavit po moři nebo mrštně pohybovat v ráhnoví, postavily trójského koně, uspořádaly závody vozatajů a mnoho dalšího.

26. 7. 2024 Tomáš Weissar Události

Ve druhém červencovém týdnu již tradičně ožily fakultní prostory letní vzdělávací akcí Ústavu klasických studií pro děti a mládež v podobě příměstského tábora. Jeho organizátoři si pro děti připravili zcela nové dobrodružství: malí hrdinové se po celý týden připravovali na výpravu do trojské války, které se nakonec také zúčastnili, pomohli Řekům k vítězství a získali za to zasloužený podíl na válečné kořisti.