Děkani českých filozofických fakult se v Brně zabývali hodnocením vědy

21. 11. 2018

Bez popisku

Filozofická fakulta Masarykovy univerzity přivítala ve dnech 19. a 20. listopadu 2018 členy Asociace děkanů filozofických fakult České republiky. Setkání se zúčastnilo více než dvacet zástupců tuzemských filozofických fakult.

Diskutovali o celé řadě významných otázek, avšak stěžejní téma tvořila metodika hodnocení vědy, o níž promluvil prof. Ing. Petr Dvořák, CSc., první místopředseda RVVI a prorektor Masarykovy univerzity.

Je důležité, abychom se jako představitelé filozofických fakult nejen vzájemně informovali o naší práci, ale také abychom společně postupovali ve snahách prosazovat důstojné podmínky pro humanitní a společenskovědní vzdělávání a bádání. A k tomu podobná setkávání dobře slouží, zdůraznil děkan FF MU prof. PhDr. Milan Pol, CSc.

Asociace děkanů filozofických fakult představuje  volné sdružení představitelů filozofických fakult ČR. Vždy dvakrát v roce se děkani a jejich proděkani scházejí a projednávají aktuální témata a otázky vědeckého směřování i studijních programů jednotlivých fakult.