FF MU má novou webovou platformu pro mediální soubory

27. 9. 2017 Romana Švachová

Bez popisku

Nově zveřejněná webová platforma Medial výrazně ulehčí případné zapojení videa i audiozáznamů do výuky. Je propojena s fakultním e-learningovým prostředím ELF i s technologickým zázemím ve zrekonstruovaných budovách A a B2 v areálu na ulici Arna Nováka. K čemu všemu je možné Medial využít?

Medial vám pomůže v momentě, kdy se rozhodnete nahrávat přednášky a poskytovat je studentům. Díky novému vybavení v budovách A a B2 lze nyní přednášky a jiná vystoupení realizovaná v učebnách nahrávat velmi snadno. Přednášejícímu stačí stisknout jediné tlačítko na katedře, kterým nahrávání spustí i vypne. Pořízený záznam se automaticky odešle a uloží na Medial, kde je k dispozici pro úpravy metadat či sdílení. Záznam lze snadno vložit do e-learningového kurzu v ELFu a zpřístupnit jej tak studentům. Učitel může rovněž rozeslat studentům odkaz na záznam přímo v samotném Medialu nebo jej rovnou zveřejnit široké veřejnosti.

Medial použijete i tehdy, pokud byste se svými kolegy z ústavu chtěli vytvořit společný mediální archiv. Na Medial se dají manuálně uložit jakékoliv audio či video soubory, tedy třeba i záznamy akcí pořízené v minulosti či mimo prostory fakulty (konference i jiné fakultní akce), výukové tutoriály, nahrávky přednášek, eduklipy apod. Veškeré soubory lze sdílet buď veřejně, nebo v rámci takzvané zaměstnanecké kategorie (tj. s kolegy z pracoviště).

Možností, jak využít nahrávacího vybavení učeben v budovách A a B2 i samotného Medialu, je ještě více – v neposlední řadě lze živě vysílat probíhající přednášku na internetu a zprostředkovat ji tak v reálném čase těm, kteří nemohou být v učebně fyzicky přítomni. Informace o všech možnostech využití Medialu a automatizovaného nahrávání získáte v dokumentaci Kanceláře e-learningu.