Nový španělský velvyslanec navštívil fakultu

24. 1. 2019

Bez popisku

Po dvou měsících od nástupu do funkce navštívil nově jmenovaný španělský velvyslanec v České republice Ángel Lossada Torres-Quevedo Filozofickou fakultu Masarykovy univerzity. V úterý 22. ledna 2019 s vedením fakulty i zástupci Ústavu románských jazyků a literatur hovořil mimo jiné o možnostech další spolupráce, která má již dlouholetou tradici. Romanistika a Velvyslanectví Španělského království společně připravily v roce 2016 Měsíc autorského čtení věnovaný španělským literátům a pravidelně patří mezi pořadatele Festivalu Iberica. Společnými silami také rozšiřují ediční plán nakladatelství Větrné mlýny. V loňském roce tato součinnost vyústila ve zřízení Španělské knihovny v Moravské zemské knihovně.

Velvyslanectví rovněž pomáhá se zprostředkováním styků s jinými institucemi ve Španělsku nebo rozšiřováním zajímavých grantových výzev.