Portugalský velvyslanec navštívil FF MU

Portugalského velvyslance v Česku Luíse de Almeidu Sampaia při březnové návštěvě na FF MU doprovodila ředitelka Institutu Camões v Praze Gilda Machado a kancléř velvyslanectví José Luís Silva Riça. Delegaci přijal děkan Milan Pol, proděkan pro zahraniční vztahy Tomáš Pospíšil a vedoucí Ústavu románských jazyků a literatur Petr Dytrt – mj. společně diskutovali o další možné spolupráci, jejímž cílem je propojit studenty s brněnskou portugalskou komunitou a s portugalskými studenty MU. Velvyslanec také vyzdvihl kvalitu výuky portugalštiny.

22. 3. 2022 Patrik Švec Události

Foto: Martin Indruch

Na setkání bylo také ředitelce Institutu Camões v Praze předáno oficiální poděkování FF MU za dlouholetou podporu a spolupráci. „Portugalský velvyslanec přednesl studentům portugalštiny přednášku na téma Strategická, politická, diplomatická a ekonomická hodnota portugalského jazyka a následovala beseda nejen o jeho perspektivě ale také o různorodých jazykových otázkách,“ uvedla Iva Svobodová z Ústavu románských jazyků a literatur FF MU.

O den později portugalský velvyslanec přednášel na FSS MU, a to v rámci série přednášek How do they see us. Poté ho přijal předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský a dále také mimo jiné navštívil CEITEC, Regionální hospodářskou komoru či Magistrát města Brna.