Práce studentů z FF MU tvoří součást mezinárodního výstavního projektu

4. 4. 2018

UNLEASHING TIM

Studenti a pedagogové oboru Teorie interaktivních médií (TIM) se zapojili do mezinárodního výstavního projektu Unleashing, jenž se koná od 1. dubna do 30. května 2018 v galerii spadající pod Teachers College Columbia University na Manhattanu v New Yorku. Projekt řídí Richard Jochum, hlavními kurátorkami jsou Işın Önol a Livia Alexander. Projekt mimo jiné připomíná také odkaz Maxine Green, pedagožky Kolumbijské univerzity, která věřila, že kultivace vztahu k umění může rozvíjet sociální imaginaci.

UNLEASHING SCREENSAVER

Kolektiv oboru TIM přizvala do kolaborativního projektu Marie Maixnerová z Univerzity Palackého v Olomouci. Marie Maixnerová aktuálně pobývá na Columbia University a byla to právě ona, kdo rozšířil projekt o novou dimenzi. Vedle fyzického prostoru newyorské galerie může každý zájemce sledovat projekt na spořiči svého počítače – stačí si naistalovat ScreenSaverGallery (návod zde).

Projekt představila Marie Maixnerová v rozhovoru, dokumentaci k projektu naleznete na této adrese. Informace o průběhu události a záznamy uživatelských zkušeností můžete sledovat rovněž na Facebooku.

PROGRAM BRNĚNSKÉ ČÁSTI VÝSTAVY: TIM na Manhattanu a na spořiči vašeho počítače

Projekty zástupců oboru TIM budou prezentovány ve dnech 5., 6. a 7. dubna 2018, vždy v průběhu celého dne.

Algorithmic art theory & practice
dr. Tomáš Staudek a studenti

Tomáš Staudek vybral tři obrazy studentů, kteří absolvovali jeho kurz věnovaný teorii a praxi algoritmického umění.

Computer Graphic Re-visited 2.0
Virtuální rekonstrukce jedné z prvních výstav počítačového umění, kterou v roce 1968 uspořádal v Domě umění města Brna Jiří Valoch.
doc. Jana Horáková a Mgr. Jiří Mucha

Projekt vznikl v rámci magisterské diplomové práce. Výstavu můžete navštívit ve dnech 21. března až 22. dubna v Domě umění města Brna.

Odkaz na rendery virtuální výstavy zde.

PF: Phonography of the Faculty
Mgr. Filip Johánek a studenti

V předmětu Filipa Johánka Metody studia audiokultur: teorie a praxe vznikl zvukový portrét filozofické fakulty.