Zájemci z celého světa se učí v Brně česky

1. 2. 2018

Bez popisku

V pátek 2. února 2018 končí dvoutýdenní zimní Intenzivní kurz češtiny pro cizince, pořádaný Filozofickou fakultou fakulty Masarykovy univerzity. V letošním roce se do něj přihlásilo 80 studentů z Albánie, Bangladéše, Běloruska, Číny, Dánska, Egypta, Finska, Íránu, Izraele, Japonska, Kolumbie, Kosova, Maďarska, Makedonie, Mongolska, Německa, Nizozemí, Norska, Polska, Rakouska, Rumunska, Ruska, Řecka, Spojeného království, Srbska, Sýrie, Španělska, Tchaj-wanu, Ukrajiny, USA a Zambie.

Kurz navazuje na tradici mezinárodní Letní školy slovanských (bohemistických) studií, kterou každoročně organizuje Kabinet češtiny pro cizince FF MU vždy na přelomu července a srpna. První běh se uskutečnil v roce 1967, letos proběhne již její 51. ročník.