Změny v nastavení síťových přístupů

21. 4. 2017 Ondřej Krajtl

Bez popisku

Nastavení pro síť Eduroam, kterou využívají studenti i zaměstnanci k připojení svých počítačů k internetu, bylo třeba v minulém týdnu změnit. Ústav výpočetní techniky MU připravil přehledný návod, jak postupovat při úpravě a řešení případných problémů.

Krátce předtím došlo také k vypršení platnosti certifikátu VPN serverů, služby využívané například pro přístup k pracovním souborům z domova. Nový instalační balíček pro obnovení platnosti certifikátů je k dispozici na stránce věnované službě VPN.

Pokud potřebujete pomoci s nastavením služeb, můžete se obrátit na Helpdesk ÚVT, Centrum informačních technologií FF MU nebo navštívit Celouniverzitní počítačovou studovnu, kde vám technici rádi poradí.