Informace o cestě a ubytování

Konference se koná na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity, v budově na Arna Nováka 1, přímo ve středu Brna.

Cesta

Nejpříhodnější letiště jsou ve Vídni a v Praze, některé letecké společnosti létají i přímo do Brna.

Cesta z Vídně nebo Prahy

Z Vídně jezdí přímé vlaky na Brno každou hodinu až dvě, nebo se dá jet např. autobusy společností Student Agency nebo FlixBus.

Z Prahy jezdí přímé vlaky na Brno zhruba dvakrát za hodinu (doporučujeme jet vlakem EC, který je nejrychlejší), nebo se dá jet např. autobusy společností Student Agency nebo FlixBus.

Cesta z brněnského letiště

Z letiště v Brně jezdí do centra linka E76 (na Hlavní nádraží) a cesta trvá asi 17 minut. Tam přesednete na tramvaj č. 12 (směr na Technologický park, cesta trvá asi 7 minut, vystoupíte na zastávce Grohova) nebo č. 4 (směr na Úvoz, cesta trvá asi 7 minut, vystoupíte na zastávce Obilní trh), které Vás dovezou až k fakultě. Na cestu hromadnou dopravou od letiště až k fakultě budete potřebovat 60minutový lístek za 25 Kč, který se dá koupit ve žlutých automatech na zastávkách a platí se v hotovosti, případně si jej můžete koupit i u řidiče, doporučujeme ale mít připravenou přesnou sumu. Lístek si v autobuse/tramvaji musíte označit.

Cesta z Dolního nádraží v Brně

Pokud budete svou cestu v Brně začínat na Dolním nádraží (které z důvodu rekonstrukcí momentálně slouží jako hlavní brněnské nádraží), musíte nastoupit na autobus č. 61 směrem na Hlavní nádraží (cesta trvá asi 5 minut). Tam přesednete na tramvaj č. 12 (směr na Technologický park, cesta trvá asi 7 minut, vystoupíte na zastávce Grohova) nebo č. 4 (směr na Úvoz, cesta trvá asi 7 minut, vystoupíte na zastávce Obilní trh), které Vás dovezou až k fakultě. Na cestu hromadnou dopravou od Dolního nádraží až k fakultě budete potřebovat 60minutový lístek za 25 Kč, který se dá koupit ve žlutých automatech na zastávkách a platí se v hotovosti, případně si jej můžete koupit i u řidiče, doporučujeme ale mít připravenou přesnou sumu. Lístek si v autobuse/tramvaji musíte označit. V autobuse č. 61 v úseku Dolní nádraží – Hlavní nádraží lze jako jízdní doklad využít i platnou jízdenku Českých drah.

Cesta z Hlavního nádraží v Brně

Na Hlavním nádraží nasednete na tramvaj č. 12 (směr na Technologický park, cesta trvá asi 7 minut, vystoupíte na zastávce Grohova) nebo č. 4 (směr na Úvoz, cesta trvá asi 7 minut, vystoupíte na zastávce Obilní trh), které Vás dovezou až k fakultě. Na cestu hromadnou dopravou od Hlavního nádraží až k fakultě budete potřebovat 15minutový lístek za 20 Kč, který se dá koupit ve žlutých automatech na zastávkách a platí se v hotovosti, případně si jej můžete koupit i u řidiče, doporučujeme ale mít připravenou přesnou sumu. Lístek si v autobuse/tramvaji musíte označit.

Pěšky na fakultu

Preferujete-li pěší dopravu, trvá to z Dolního nádraží asi 3540 minut, z Hlavního nádraží asi 20 minut.

Ubytování

Účastníkům konference nabízíme za zvýhodněnou cenu ubytování v hotelu Garni a na koleji  Vinařská 5, Brno, www.hotel-garni-vinarska.hotel.cz/. K ubytování se prosím přihlašujte přímo paní Iloně Klaškové ze Správy kolejí a menz MU, klaskova@skm.muni.cz, jako heslo prosím uveďte název konference, „Proměny české kramářské písně“.

Cena pro účastníky konference je následující:

HOTEL, cena za 1 noc
Jednolůžkový pokoj se snídaní 1050 Kč
Jednolůžkový pokoj bez snídaně 910 Kč
Dvoulůžkový pokoj se snídaní 1500 Kč
Dvoulůžkový pokoj bez snídaně 1220 Kč

Studentské pokoje, cena za 1 noc
Jednolůžkový pokoj se snídaní 750 Kč
Jednolůžkový pokoj bez snídaně 610 Kč
Dvoulůžkový pokoj se snídaní 1100 Kč
Dvoulůžkový pokoj bez snídaně 820 Kč

Platba bude provedena  jednotlivými účastníky při příjezdu na recepci hotelu /BLOK A3/ hotově nebo kartou. Pokud se rozhodnete pro ubytování přes správu kolejí a menz MU, doporučujeme si rezervovat ubytování hned po registraci na konferenci (od 1.6. 2019), aby ještě byla volná místa.

Zvýhodněnou cenu máme domluvenu také v hotelu Continental www.continentalbrno.cz. Hotel je mnohem blíž než koleje Vinařská, asi 5 minut pěšky. Zvýhodněná cena pro hosty Masarykovy univerzity je 1350 Kč/osobu/noc včetně snídaně. Na hotel máme velmi dobré reference. Prosíme, aby se hosté hlásili buďto telefonicky nebo e-mailem na: Jana Vránová vranova@continentalbrno.cz nebo info@continentalbrno.cz. Do e-mailu prosím uveďte jméno a příjmení hosta, datum pobytu a heslo „Proměny české kramářské písně". Rezervaci můžete provést do 1.7. 2019, pozdější registrace se řídí obsazeností hotelu. Prosíme, abyste neprováděli rezervaci přes internetové stránky (např. Booking.com), protože hotel by Vám musel účtovat plnou cenu.

Poměrně blízko je také hotel Pegas www.hotelpegas.cz, Arte apartments www.apartmentsarte.cz či Slovan www.hotelslovan.cz.

Načítám mapu…