Stipendijní program na podporu technologií ve výuce FF MU
K čemu je program určen?
Mezi strategické priority Masarykovy univerzity patří kvalitní vzdělávání reflektující aktuální trendy. To zahrnuje inovace a nové metody vzdělávání v souladu s tzv. Universal Design for Learning. Mezi trendy spadá využívání e-learningových systémů, jakými jsou Moodle či Google Classroom, nástrojů pro spolupráci online, jako je Office 365 nebo Google Apps, či redakčních systémů a sociálních sítí. Z hlediska výukových principů se klade důraz na přístupy podporující otevřené nebo kolaborativní vzdělávání, personalizaci či digitální kompetence studujících.
Záměrem Filozofické fakulty MU je pomoci zaměstnancům a studujícím s orientací v aktuálních trendech ve vzdělávání. Cílem Stipendijního programu na podporu využití technologií ve výuce FF MU je proto poskytnout finanční prostředky potřebné k tomu, aby tyto trendy mohly být zohledněny a byly při výuce uváděny do praxe.
Do programu můžete přihlásit nejvýše jeden projekt ve finančním rozsahu 10.000–30.000 Kč. Finanční prostředky jsou určeny výhradně pro výplatu stipendií studujících zapojených v roli asistenta vyučujících.
Tvorba a správa e-learningových podpor
Vytvářet e-learningovou podporu může znamenat, že buď tvoříte online rozšíření své prezenční výuky a chystáte se tedy využívat model tzv. blended learning (b-learning), tzn. kombinaci prezenční a online výuky, nebo vytváříte e-kurzy pro plně distanční výuku. K tomu patří také správa a tutorování kurzů, v případě kurzů pro veřejnost příp. i marketing.
Technologie do výuky
Využíváním technologií ve výuce se myslí např. vytváření videí pro účely výuky nebo využívání iPadů či speciálních aplikací přímo v hodině.
Pokud máte v úmyslu vytvářet výuková videa a budete chtít asistenci ze strany Videostudia CIT FF MU, je zapotřebí včas konzultovat případnou podobu spolupráce.