Akademický senát schválil rozpočtovou metodiku

Dostatečnou podporu nakonec nezískal ani jeden z pozměňovacích návrhů a rozpočet bude proveden na základě původní metodiky předložené vedením fakulty. Schváleno bylo též jmenování doc. Burešové na nově vzniklý post proděkanky pro akreditace a doktorské studium.

29. 2. 2024 Tomáš Weissar

Na svém mimořádném zasedání dne 12. února 2024 Akademický senát FF MU pokračoval v projednávání dvou bodů, jež nebyly na předchozím řádném zasedání dořešeny.

Prvním z jich byl návrh na jmenování doc. Burešové na nově vzniklý post proděkanky pro akreditace a doktorské studium. Po představení a diskusi byla kandidátka senátory a senátorkami do funkce zvolena.

Dalším bodem byla rozpočtová metodika na rok 2024. Vedení fakulty připravilo podrobnější vysvětlení navrhovaných změn a ohledně celé problematiky proběhla rozsáhlá diskuse. V rámci tajného hlasování posléze nakonec nezískal dostatečnou podporu ani jeden z pozměňovacích návrhů a metodika byla schválena v původním znění předloženém vedením fakulty.

Podrobný průběh zasedání senátu je zachycen v zápisu.

Příští řádné zasedání senátu proběhne 25. března 2024.

Zjistěte více o senátu