Studijní program Islandština jako druhý jazyk

7. 10. 2022 Bakaláři

Studenti z České republiky se mohou ucházet o stipendium islandského Ministerstva školství, vědy a kultury, které financuje bakalářský studijní program Islandština jako cizí jazyk na Islandské univerzitě v Reykjavíku. Stipendia jsou nabízena studentům moderní islandštiny od 2. ročníku VŠ studia. Studenti musí prokázat základní znalost islandštiny, aby splnili vstupní požadavky pro bakalářské studium islandštiny jako druhého jazyka (tj. znalost islandštiny odpovídající dovednostem získaným absolvováním kurzů Icelandic Online 1 a Icelandic Online 2, které jsou nabízeny zdarma online). Přednost budou mít zpravidla uchazeči mladší 35 let. Bližší informace naleznete v přehledu na stránkách AIA a na stránkách programu.

Termín pro podání přihlášek: 1. prosinec 2022