Nabídka stipendií na základě mezinárodních smluv do Japonska

29. 4. 2019

Studijní a výzkumné pobyty

Japonsko nabízí stipendium v délce 18-24 měsíců: Studijní a výzkumné pobyty pro DSP, akademické pracovníky, absolventy MSP (případně i absolventy BSP) nebo studenty posledního ročníku MSP (případně i BSP). Věkový limit je 35 let, stipendijní nabídka platí pouze pro občany ČR.

Termín písemných testů z anglického a japonského jazyka je stanoven na 7. 6. 2019.

Degree studium

Japonsko nabízí stipendium k absolvování vysokoškolského studia v délce 5-7 roků pro absolventy SŠ a pro studenty prvních ročníku na VŠ. Uchazečka nebo uchazeč musí být narozen/a po 2. 4. 1995, stipendijní nabídka platí pouze pro občany ČR.

Termín písemných testů je stanoven na 7. 6. 2019.

Testy se skládají z matematiky, anglického a japonského jazyka plus z chemie a biologie, resp. z chemie a fyziky podle zvoleného studijního oboru. Vzorové písemné testy naleznete zde.

Přihlášky

Termín podání přihlášek je 29. 5. 2019 do 15 hodin.

Přihlášky se podávají přímo na Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy. Více informací zde.

Seznam požadovaných dokumentů, přihlášku a stipendijní podmínky naleznete pod výše uvedeným odkazem a rovněž na stránkách Velvyslanectví Japonska v Praze (viz bod 2, Research Student a bod 3, Undergraduate Students).

Sabine Borovanská, M.A.
Akademická informační agentura (AIA)
Tel.: (+420) 221 850 504
E-mail: sabine.borovanska@dzs.cz