Humain 2022: Call for Papers

3. 6. 2022

Zveme vás k účasti na třetím ročníku projektu HUMAIN — o designu, humanitních vědách, umění a umělé inteligenci. Společně jej pořádá Filozofická fakulta Masarykovy univerzity, Fakulta výtvarných umění VUT a platforma Brno.ai.

Projekt HUMAIN je koncipován jako jednodenní interdisciplinární konference, která je určená jak odborné obci, tak i laické veřejnosti. Hledáme studenty, odborníky, umělce, teoretiky, designéry, praktiky, pedagogy, kteří se v našem (nejen) akademickém prostředí věnují propojení, reflexi, teorii, aplikaci umělé inteligence do nejrůznějších projektů, činností, sfér.

Cílem projektu HUMAIN je zmapovat současné tendence a otevřít téma umělé inteligence interdisciplinárně skrze oblasti designu, humanitních věd a umění, a také iniciovat mezioborovou diskusi či spolupráci. Letošními společnými jmenovateli jednotlivých tématických bloků jsou: AI & well-being, AI & co-creation/co-performance, AI & udržitelná společnost.

→ PŘÍSPĚVKY

• Rozmanitost příspěvků je vítána. Součástí konference bude i moderovaná diskuse vybraných zúčastněných. Délka příspěvku: 20 minut.

→ PŘIHLÁŠKY K ÚČASTI

• Přihlašovací formulář najdete zde
  • Vyplněný formulář zasílejte na e-mail humainbrno@gmail.com do 31. 7. 2022.
  • Vyhodnocení příspěvků proběhne do 14. 8. 2022.
  • Maximální délka anotace: 1 500 znaků
  • Jazyk konference: čeština, slovenština