Prohlášení děkanky k úmrtí studenta

13. 10. 2022

S hlubokou lítostí oznamujeme, že v dnešních ranních hodinách bylo nalezeno pod okny hlavního komplexu budov filozofické fakulty tělo studenta, který se s největší pravděpodobností rozhodl ukončit svůj život skokem z vyšších pater jedné z fakultních budov. I když byla na místo okamžitě přivolána rychlá záchranná služba, student bohužel nepřežil. Celá záležitost je v šetření Policie České republiky, která také komunikuje s rodinou studenta.

Jménem celé akademické obce Filozofické fakulty Masarykovy univerzity vyjadřuji upřímnou soustrast rodině, přátelům a všem blízkým.

Irena Radová
děkanka FF MU

Pokud se někdo ve vašem okolí nebo vy sami ocitnete v náročné situaci, nebojte se říct si o pomoc. Masarykova univerzita svým studentům nabízí psychologické poradenství a další odborné konzultace. Více informací naleznete zde