Fakultu navštívil japonský velvyslanec Suzuki Hideo

Zúčastnil se slavnostního zahájení mezinárodní japanologické konference Iaponica Brunensia. Zástupcům fakulty také předal knižní dar Nippon Foundation v rámci projektu Read Japan.

25. 9. 2023 Patrik Švec Události Fotogalerie

Podle Marka Mikeše ze Semináře japonských studií FF MU získali vyučující a studenti řadu stěžejních japanologických titulů. Potvrzuje to také Jiří Matela z téhož pracoviště, podle kterého knižní dar pomůže obohatit badatelské možnosti brněnských japanistů. „Dlouhotrvající explicitní přízeň a podpora Velvyslanectví Japonska v České republice i jeho excelence velvyslance Suzukiho nás nesmírně těší, neboť přispívá k rozvoji dobrého jména brněnské japanistiky. Současně nás zavazuje, abychom soustavně rozvíjeli kvalitu své práce,“ doplnil Matela.

Knihy o Japonsku předal velvyslanec Suzuki vybraným univerzitám v rámci projektu Read Japan, který spravuje japonská Nippon Foundation. Kromě Masarykovy univerzity byly knižní dary předány také Univerzitě Palackého a Západočeské univerzitě.