Otevíráme nový program Design informačních služeb

Získali jsme novou akreditaci a otevíráme tak bakalářský studijní program Design informačních služeb. Program je profesně zaměřený a jedná se o první studijní program na Masarykově univerzitě, který bude realizován distanční online formou. Pro první studenty bude otevřen už od září 2022.

10. 7. 2022 Studujte u nás

Bez popisku

„Během tříletého studia se budeme věnovat oblastem designového myšlení, uživatelského výzkumu, návrhu informačních služeb, řízení a služeb a strategického designu,“ uvádí garantka programu doktorka Ladislava Zbiejczuk Suchá. „Důraz klademe na propojení návrhu informačních služeb a technologií s poznatky z oblastí psychologie, sociologie a dalších společenskovědních oblastí a také na kritický přístup, etiku a odpovědnost – využíváme znalosti z oblasti interakčního designu, inkluzivního designu a designu tranzice,“ dodává.

S odborníky na design informačních služeb se potkáte online i ve virtuální realitě

Garantkou studia je Laďka Zbiejczuk Suchá a na přípravě programu se spolu s ní podílela řada expertů z univerzity i praxe – mezi jinými například Tereza Kosnarová Venerová, Roman Hřebecký, Hana Tulinská, Roman Novotný, Alžběta Šašinková, Petr Kosnar, Petr Pouchlý, Michaela Štetiarová, Petr Škyřík, Radek Pavlíček nebo Matěj Káninský.

V rámci studia získáte přístup k originálním podcastům, výukovým materiálům a také do online výukového prostředí. Specialitou prvních ročníků bude bezprostřední zapojení virtuální reality do výuky – všichni studující dostanou k dispozici brýle pro virtuální realitu a část výuky proběhne práce v rozličných virtuálních prostředích.

Přihlásit se můžete už v létě, začínáme v září

Přijímací řízení do programu bude otevřené mimořádně v létě – od 20. července do 20. srpna 2022. Ústní zkoušky proběhnou 3. a 4. září 2022. Více informací najdete přímo na stránkách programu.