Začal 57. ročník Letní školy slovanských studií, účastní se ho studující z celého světa

Více než sto účastníků a účastnic z jednatřiceti zemí světa se přihlásilo do letošního ročníku Letní školy slovanských (bohemistických) studií. Tradičně ji pořádá Kabinet češtiny pro cizince FF MU a potrvá do poloviny srpna.

22. 7. 2024 Patrik Švec Fotogalerie Události

„Kurzy mají formu intenzivní výuky, která probíhá od pondělí do soboty. Po dopolední výuce následuje odpolední výukový program, tj. přednášky, besedy z českého jazyka, literatury a kultury, odborné semináře z české literatury, lexikálně-stylistická cvičení, interpretace literárního textu a praktická cvičení pro začátečníky,“ uvedla vedoucí Kabinetu češtiny pro cizince FF MU Eva Rusínová.

Pro studující je vedle výuky rovněž připravený pestrý doprovodný program. Na večerní hodiny organizátoři nachystali filmový klub, hodiny zpěvu a také autorské čtení básníka a překladatele Tomáše Míky. V plánu je rovněž exkurze do Javoříčských jeskyní, na hrad Veveří či na Brněnskou přehradu.

Účastníky a účastnicemi Letní školy slovanských (bohemistických) studií jsou stipendisté Ministerstva školství České republiky, Kabinetu češtiny pro cizince FF MU a také zájemci, kteří si pobyt hradí sami. Do Česka například přicestovali z Bosny a Hercegoviny, Egypta, Japonska nebo Tchaj-wanu. Přednáškový program pro ně nachystali odborníci z Ústavu českého jazyka FF MU, Ústavu české literatury FF MU a dalších pracovišť MU, tak i pracovníci Akademie věd ČR a zahraniční bohemisté z prestižních univerzit Evropy.