Česko-bavorská stipendia nejen na letní školy pro studenty BSP, MSP, DSP i výzkumné pracovníky

1. 2. 2022

Česko-bavorská vysokoškolská agentura nabízí stipendia na jazykové a odborné kurzy (letní a zimní) pro studenty a výzkumné pracovníky z ČR.

Uzávěrka přihlášek: 31.3.2022 nebo dokud budou k dispozici finanční prostředky na stipendia.

Stipendium je určeno na úhradu kurzovného (v plné výši, včetně doplňkových modulů, exkurzí atd.) studentům a vědeckým pracovníkům z českých vysokých škol, kteří se účastní jazykových a oborových kurzů na státních a státem podporovaných univerzitách a vysokých školách v Bavorsku. V odůvodněných případech (pokud nejsou zahrnuty v ceně kurzu) může být poskytnuta dotace na náklady na ubytování v maximální výši 400 EUR.

Přihlásit se mohou studenti, doktorandi, učitelé a výzkumní pracovníci univerzit a vysokých škol v České republice.

V případě jazykových kurzů se vyžaduje znalost jazyka alespoň na úrovni B1.

Uchazeči se musí na požadovaný předmět nebo jazykový kurz přihlásit sami přímo na příslušné univerzitě.

V roce 2022 lze některá stipendia využít také na virtuální akce a spolupráci.

Pro více informací prosím navštivte web Česko-bavorské vysokoškolské agentury.