Vážené dámy, vážení pánové,
dovolte mi vás informovat o otevření výběrového řízení v rámci programu Erasmus + školení zaměstnanců na období pobytu v zahraničí mezi 1. červnem 2021 až 31. srpnem 2022.
Přihlašování bude probíhat elektronicky prostřednictvím databáze ISOIS na adrese:
https://isois.ois.muni.cz/cs/outgoing-application/application/ - cyklus má název Erasmus+ STT (vyjíždějící) 2021/2022 I. cyklus
Termín uzavření přihlášek je 25. 4. 2021.
Cíle
- Umožnit pracovníkům vysokoškolských institucí získávat znalosti nebo konkrétní know-how ze zkušeností a příkladů dobré praxe dostupných v zahraničí, jakož i praktické dovednosti, které mají význam pro jejich současné zaměstnání a profesní rozvoj.
- Přispívat k posilování spolupráce mezi vysokoškolskými institucemi a podniky.
- Školení může mít podobu studijní návštěvy, pozorování - stínování zkušeného pracovníka, praktické školení apod.
- Není možné financovat konference!
- Účastník si školení zajišťuje sám nebo s pomocí domácího pracoviště.
- Jazykové kurzy nejsou prioritou programu, po schválení CZS mohou být financovány pouze odborně zaměřené kurzy vzhledem k náplni práce zaměstnance.
Kdo se může účastnit
- Zaměstnanec MU, který má uzavřenou pracovní smlouvu (případně může být vyslán i pracovník s uzavřenou dohodou - DPP, DPČ, možnost vyslání však musí být v dohodě sjednána).
- Náplň školení v zahraničí musí být v souladu s pracovní náplní zaměstnance na MU.
Kam lze vyjet
- Do zemí zapojených do programu LLP, tj. do 28 členských států EU, Lichtenštejnska, Norska, na Island, do Turecka a Bývalé jugoslávské republiky Makedonie.
- Nadále platí, že není možno vycestovat na konferenci a není možná mobilita do Švýcarska, a jsou také možné výjezdy do Velké Británie.
Přijímající organizace může být jakákoliv veřejná nebo soukromá organizace působící na trhu práce nebo v oblasti vzdělávání, odborné přípravy a práce s mládeží.
Období pobytu: 1. 6. 2021–31. 8. 2022
Délka pobytu
- Program umožňuje délku školení od 2 dnů až po dva měsíce, nejčastější délka je 5 -10 dní. (Po dvou týdnech grant z projektu Erasmus výrazně klesá, pobyt by muselo dofinancovat domácí pracoviště, předchozí domluva s nadřízeným je nutná).
Grant
- Grant se vyplácí ve skutečné výši na základě vyúčtování v cestovním příkaze, do výše limitu daného programem
- příspěvek na pobytové náklady – slouží ke krytí nákladů souvisejících s pobytem v zahraničí (aktuálně maxima 85 – 136 EUR na den podle cílové země)
- příspěvek na cestovní náklady – určen na pokrytí nákladů na cestu účastníka z místa pobytu do místa konání mobility při využití ekonomického způsobu dopravy
- Pro zaměstnance se specifickými potřebami:
- náklady na účastníky se specifickými potřebami – dodatečné náklady na podporu osob se specifickými potřebami (tj. zdravotním znevýhodněním), o tuto část grantu je třeba si požádat předem – uvést v přihlášce
Termín podání přihlášek: 22. 3.–25. 4. 2021 přes databázi ISOIS
Návod na vyplnění přihlášky najdete na stránkách CZS.
Výběrové řízení na FF - kritéria výběru
1. Akademičtí pracovníci: Prioritou programu Erasmus+ i v následujícím roce je rozvoj pedagogických dovedností a dovedností v oblasti koncipování učebních osnov
2. přínosnost pobytu pro FF
3. plán školení s uvedením očekávaných výsledků – vepsat do přihlášky
4. předchozí mobilita v rámci tohoto pobytu (upřednostnění budou ti uchazeči, kteří v rámci tohoto programu ještě nevyjeli)
Nevybraní žadatelé jsou evidováni jako náhradníci.
Prosím o šíření na vašem pracovišti. V případě dotazů, se na neváhejte obrátit na Zahraniční oddělení FF MU.