Přihláška
Přihlašování probíhá elektronicky prostřednictvím databáze ISOIS na adrese: https://isois.ois.muni.cz/cs/outgoing-application/application/
Cyklus má název: Erasmus+ STT (vyjíždějící) 2021/2022 II. cyklus
Deadline podávání přihlášek: 27. 10. 2021
Návod na vyplnění přihlášky najdete na stránkách CZS.
Cíle
- Umožnit pracovníkům vysokoškolských institucí získávat znalosti nebo konkrétní know-how ze zkušeností a příkladů dobré praxe dostupných v zahraničí, jakož i praktické dovednosti, které mají význam pro jejich současné zaměstnání a profesní rozvoj.
- Přispívat k posilování spolupráce mezi vysokoškolskými institucemi a podniky.
- Školení může mít podobu studijní návštěvy, pozorování - stínování zkušeného pracovníka, praktické školení apod.
- Není možné financovat konference!
- Účastník si školení zajišťuje sám nebo s pomocí domácího pracoviště.
- Jazykové kurzy nejsou prioritou programu, po schválení CZS mohou být financovány pouze odborně zaměřené kurzy vzhledem k náplni práce zaměstnance.
Kdo se může účastnit
- Zaměstnanec MU, který má uzavřenou pracovní smlouvu (případně může být vyslán i pracovník s uzavřenou dohodou - DPP, DPČ, možnost vyslání však musí být v dohodě sjednána).
- Náplň školení v zahraničí musí být v souladu s pracovní náplní zaměstnance na MU.
Kam lze vyjet
- 28 členských států EU: Belgie, Bulharsko, Chorvatsko, Česká republika, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Irsko, Itálie, Kypr, Litva, Lotyšsko, Lucembursko, Maďarsko, Malta, Německo, Nizozemí, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Rumunsko, Řecko, Slovensko, Slovinsko, Španělsko, Švédsko, v r. 2021/2022 i Velká Británie
- Země EHP: Island, Lichtenštejnsko, Norsko
- Kandidátské země: Bývalá jugoslávská republika Makedonie, Srbsko, Turecko
Přijímající organizace může být jakákoliv veřejná nebo soukromá organizace působící na trhu práce nebo v oblasti vzdělávání, odborné přípravy a práce s mládeží.
Období pobytu
Délka pobytu
- Program umožňuje délku školení od 2 dnů až po dva měsíce, nejčastější délka je 5 -10 dní. (Po dvou týdnech grant z projektu Erasmus výrazně klesá, pobyt by muselo dofinancovat domácí pracoviště, předchozí domluva s nadřízeným je nutná).
Grant
- Grant se vyplácí ve skutečné výši na základě vyúčtování v cestovním příkaze, do výše limitu daného programem.
- Příspěvek na pobytové náklady – slouží ke krytí nákladů souvisejících s pobytem v zahraničí (aktuálně maxima 85 – 136 EUR na den podle cílové země)
- Příspěvek na cestovní náklady – určen na pokrytí nákladů na cestu účastníka z místa pobytu do místa konání mobility při využití ekonomického způsobu dopravy
- Realizace mobility, při které by výuka/školení probíhala výhradně online, je možná, pokud účastník do země fyzicky vycestuje a jeho účast v místě aktivity v zemi přijímající instituce je odůvodněná a doložitelná podpůrnými dokumenty (např. cestovní doklady, doklad o zaplacení ubytování atd.). V takovém případě se jedná o uznatelnou fyzickou mobilitu, při které vzniká nárok na grant. Obzvláště je to odůvodněné, pokud přetrvává vliv COVID-19. Takovou mobilitu musí schválit přímý nadřízený zaměstnance. Odůvodnění zasílá zaměstnanec e-mailem příslušnému koordinátorovi na CZS (osoba PO NOMINACI) v době podání dokumentu Mobility Agreement ke schválení mobility.
- Pro zaměstnance se specifickými potřebami:
- náklady na účastníky se specifickými potřebami – dodatečné náklady na podporu osob se specifickými potřebami (tj. zdravotním znevýhodněním), o tuto část grantu je třeba si požádat předem – uvést v přihlášce
Výběrové řízení na FF - kritéria výběru:
- Akademičtí pracovníci: Prioritou programu Erasmus+ v následujícím roce je rozvoj pedagogických dovedností a dovedností v oblasti koncipování učebních osnov
- přínosnost pobytu pro FF
- písemný plán školení s uvedením očekávaných výsledků
- předchozí mobilita v rámci tohoto pobytu (upřednostnění budou ti uchazeči, kteří v rámci tohoto programu ještě nevyjeli)
Nevybraní žadatelé jsou evidováni jako náhradníci.
Prosím o šíření na vašem pracovišti. V případě dotazů se neváhejte na mě obrátit.