Stipendia pro studium moderní islandštiny na Islandské univerzitě (University of Iceland)

Stipendia jsou určena pro studenty moderní islandštiny, kteří již absolvovali alespoň první
ročník vysoké školy a mají základní znalost tohoto jazyka, a to dle požadavků bakalářského
studia islandštiny jako cizího jazyka (úroveň odpovídající kurzům Icelandic Online 1 a 2).
Nutná je i praktická znalost („working knowledge“) angličtiny, jež bude používána jako druhý
vyučovací jazyk. Zpravidla budou preferováni uchazeči do 35 let.

26. 7. 2018

• Studium trvá osm měsíců (od 1. září do 30. dubna).
  • O tato stipendia se mohou ucházet zájemci z vybraných zemí včetně České republiky.
  • Celkem bude (pro akademický rok 2019/2020) k dispozici asi 15 stipendií.
  • Přednostně bude stipendium poskytováno vysokoškolským studentům, kteří již dokončili alespoň jeden rok studia a mají základní znalost islandštiny.
  • Výše stipendia by měla postačit k uhrazení ubytování na vysokoškolské koleji a stravování.
  • V průběhu studijního pobytu lze požádat o prodloužení stipendia o další rok (žádost je na Islandu třeba podat vždy do 1. prosince), a to maximálně dvakrát (tedy na celkovou dobu maximálně tří let (resp. 3 x 8 měsíců).
  • Studium je rozčleněno do dvou částí – odborného programu (ten je zaměřen více akademicky a seznamuje i s historií a literaturou Islandu apod.) a praktického jazykového kursu (zaměřeného na osvojení praktické znalosti jazyka).
  • Zájemci, kteří již mají pokročilou znalost islandštiny, mohou být případně zařazeni rovnou do druhého ročníku studijního programu po absolvování zkoušek konaných v srpnu.

Deadline

Uzávěrka přijímání přihlášek je 1. prosince 2018 (na akademický rok 2019/2020).

Podrobné informace

Více informací získáte na webové stránce Domu zahraniční spolupráce

Karla Benešová

Akademická informační agentura