English Linguistics

Představení studijního programu

Doktorské studium oboru Anglická jazykověda rozvíjí znalosti studentů v lingvistických disciplinách a připravuje studenty na samostatnou výzkumnou činnost zejména v oborech funkční syntax, pragmatika, sociolingvistika, stylistika a translatologie. Student získá přehled o metodách jazykovědného výzkumu, které pak aplikuje při zpracování disertační práce.

Absolventi doktorského oboru Anglická jazykověda najdou uplatnění na pozicích humanitního zaměření, které vyžadují schopnost samostatného kritického myšlení a prezentace širokého okruhu jazykovědných a společenských témat. Uplatňují se jako pracovníci výzkumných organizací, vysokoškolští pedagogové, redaktoři, překladatelé i vedoucí pracovníci humanitně orientovaných společností.

Podmínky přijetí budou zveřejněny se zahájením přijímacího řízení.

Typ studia doktorský
Vyučovací jazyk angličtina
Oborová rada a oborové komise

Možnosti studia