Na viděnou III. – studentská výzva

25. 6. 2019

CALL FOR RESEARCH PROJECTS: NA VIDĚNOU III.

Studentská výzva konference o výzkumu a spolupráci na poli studia obrazu a vizuální kultury

Platforma pro studium vizuální kultury Fresh Eye vyhlašuje třetí ročník konference Na viděnou, jenž navazuje na úspěšná mezioborová setkání uskutečněná v říjnu 2017 a 2018.

Program si klade za cíl přivést dohromady studenty a odborníky z oblasti společenských věd, výtvarného umění a vizuální umělecké praxe ke vzájemnému seznámení se s aktuálně rozvíjenými mezioborovými  výzkumnými projekty, které se týkají studia obrazu a fenoménů historické i současné vizuální kultury.

Hledáme: studentské interdisciplinární výzkumné projekty k prezentaci v rozsahu 20 minut (magisterský a doktorský stupeň studia)

Požadujeme: zaslání stručné anotace výzkumného projektu v rozsahu max. 200 slov (+ uvedení názvu projektu, instituce a kontaktu osoby)

Deadline: 30. 6. 2019

Konference se uskuteční 10. 10. 2019 v pozdních odpoledních a večerních hodináchv centru města Prahy. Autoři anotací budou o účasti na programu informováni dne 1. 9. 2019. Program konference, na níž se vedle studentských prezentací představí také výzkumy profesionálních badatelů a vystoupí ředitel Visual Studies Workshop TATE SHAW (Rochester, USA) a kurátorka a pedagožka CAROLINA RITO (Goldsmith/Nottingham Contemporary, VB), bude zveřejněn na začátku září 2019.

V případě dotazů se obracejte na:
koordinátorku konference Annu Dorňákovou (anna@fresh-eye.cz)
dramaturgyni platformy Fresh Eye Andreu Průchovou Hrůzovou (andrea@fresh-eye.cz)

Call for papers