Výběrové řízení na lektora/lektorku českého jazyka a literatury s na University of Glasgow

22. 5. 2019

Bez popisku

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR vyhlašuje výběrové řízení na obsazení místa lektorky/lektora českého jazyka a literatury, která/který bude působit od 10. září 2019 do 31. března 2020 (zástup za mateřskou/rodičovskou dovolenou) na lektorátu českého jazyka a literatury na University of Glasgow.

Podrobnosti o podmínkách výběrového řízení a požadavcích kladených na uchazeče jsou zveřejněné na stránkách MŠMT

Požadavky

• podmínkou je ukončené vysokoškolské vzdělání (magisterský nebo doktorský studijní program) v oboru český jazyk a literatura;
  • znalost anglického jazyka;
  • velkou výhodou je zkušenost s výukou českého jazyka pro cizince;
  • velmi vítána je pedagogická praxe na vysoké škole, spolupráce s letními školami slovanských studií apod.;
  • veškeré relevantní zkušenosti je třeba doložit.

Zájemkyně/zájemci zašlou tyto požadované dokumenty

• motivační dopis v českém jazyce;
  • strukturovaný životopis (v českém jazyce);
  • kopii VŠ diplomu;
  • doklady o relevantní pedagogické praxi; uváděných zkušenostech apod.;
  • kopii dokladu o vykonané zkoušce z cizího jazyka (není-li součástí státní zkoušky na VŠ);
  • vyplněný dotazník pro uchazeče

Přihláška

Požadované dokumenty je třeba zaslat nejpozději do pondělí 3. 6. 2019 včetně – rozhoduje otisk poštovního razítka (nejlépe doporučenou) poštou na adresu: Mgr. Jitka Plecitá, Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, odbor mezinárodních vztahů, Karmelitská 529/5, 118 12 Praha 1 a současně také e-mailem na adresu: jitka.plecita@msmt.cz.

Žádné ze zaslaných dokumentů nebudou uchazečům/uchazečkám vráceny.

Termín osobních pohovorů: 17. 6. 2019