Pomozte vybrat sovu, kterou fakulta adoptuje z brněnské ZOO

Vybrat můžete až dvě favoritky nebo dva favority z pěti kandidátek a kandidátů. Do hlasování, které probíhá v aplikaci E-volby v Informačním systému MU se až do 10. listopadu včetně mohou zapojit všichni zaměstnanci i studující naší fakulty. Výsledek volby bude zveřejněn v rámci Slavnosti Týdne humanitncíh věd.

18. 10. 2024

Jedním z kandidátů je výr velký západosibiřský (Bubo bubo sibiricus).

Vážené a milé kolegyně, vážení a milí kolegové,

naše fakulta je neodmyslitelně spjata se symbolem sovy. Po mnoho let, v éře před jednotným vizuálním stylem univerzity, byla sova součástí našeho fakultního loga. Se sovou sedící na vrcholu žezla filozofické fakulty se setkáváme při imatrikulacích, promocích a jiných akademických obřadech. Do podoby sovy byl vyřezán také kus lípy, která kdysi stála na dvoře hlavního fakultního areálu. Tato sova pak několik let dohlížela na porady, jednání a spánek děkana v jeho pracovně. Když jsme slavili 100 let od založení Masarykovy univerzity a naší fakulty, byla vygenerována speciální edice soviček pomocí 3D tisku. A co si nadělit k letošnímu 105. výročí? Rádi bychom adoptovali skutečnou, živou sovu. Rozhodnutí, kterou konkrétní sovu adoptovat, nebude snadné. Budeme potřebovat vaši pomoc. Zapojte se proto, prosím, do hlasování.

Zdeňka Jastrzembská
proděkanka pro přijímací řízení a komunikaci s veřejností

Co znamená adopce sovy a o jaké sovy se jedná?

Všechny sovy, z nichž můžete vybírat, žijí v brněnské ZOO. Adopce spočívá v úhradě ročních nákladů na chov daného zvířete. Neadoptuje se konkrétní jedinec, ale druh. Více informací najdete zde.

Jaká jsou pravidla volby?

V rámci volby můžete vybrat až dva kandidáty / dvě kandidátky z pěti. Hlasování je tajné. Účastnit se ho mohou všichni členové a všechny členky akademické obce Filozofické fakulty Masarykovy univerzity, a to až do 10. listopadu 2024 včetně. Výsledek volby bude zveřejněn v rámci Slavnosti Týdne humanitncíh věd v úterý 19. listopadu 2024 od 14:00 hod. v učebně B2.13.

Chci hlasovat