Přehled pro uchazeče: Mimořádná opatření FF MU v souvislosti s šířením koronaviru

Kromě posunu termínů v harmonogramu přijímacího řízení, který jsme ohlásili již v březnu, došlo také na změnu podmínek pro přijetí do některých programů. Aktuální informace shrnuje přehledně ve videu proděkan pro přijímací řízení. Na nejasnosti jste se ptali v online diskuzi.

10. 6. 2020 Uchazeči

Proděkan pro přijímací řízení shrnuje aktuální informace

Máte doplňující dotazy? Je vám něco nejasné? Nenašli jste odpověď ani zde na webu? Zkuste se podívat ještě na záznam online diskuze s proděkanem pro přijímací řízení.

Změny podmínek pro přijetí do některých programů

Na základě zvláštního zákona jsme se rozhodli dodatečně upravit podmínky přijímacího řízení do některých programů tak, abychom vám za aktuální situace mohli co nejvíce vyjít vstříc a aby mohlo přijímací řízení proběhnout maximálně bezpečně.

Aktualizované podmínky naleznete již nyní na kartách jednotlivých programů na našem webu a také ve své e-přihlášce.

Změny lze obecně rozdělit do několika skupin:

• některé programy přijímací řízení zcela promíjí,
  • některé programy ustupují od Testu studijních předpokladů a ponechávají si pouze oborovou zkoušku,
  • některé programy přizpůsobují podobu oborové zkoušky současné situaci,
  • některé programy umožňují dodatečně žádat prominutí přijímací zkoušky na základě prospěchu,
  • přijímací řízení do programu Psychologie je pouze dvoukolové (odpadá ústní část),
  • přijímací řízení na anglistiku proběhne formou online pohovoru, k němuž budou uchazeči připuštění podle prospěchu.

Pokud bude v rámci přijímacího řízení nově třeba, abyste doložili vysvědčení, nemusíte se aktuálně ničeho obávat. Počítáme s tím, že ověření proběhne dodatečně až u zápisu do studia.

Aktualizace harmonogramu přijímacího řízení do bakalářského studia

TSP 20.–21. června 2020

Masarykova univerzita posunula termín konání Testu studijních předpokladů na víkend 20.–21. června 2020. Konkrétní informace obdržíte nebo jste již obdrželi přímo z rektorátu Masarykovy univerzity.

Oborové zkoušky 19.–23. června 2020

Vedení Filozofické fakulty Masarykovy univerzity rozhodlo o posunu termínu oborových přijímacích zkoušek. Konkrétní termíny a místa konání jednotlivých zkoušek naleznete nejpozději 15 dní před jejich konáním ve své e-přihlášce.

Přijímací komise děkana kolem 15. července 2020

Na základě výsledků přijímacích zkoušek ze všech programů i mezifakultních studií budou přijímací komisí děkana sestaveny pořadníky přijatých. Výsledky se dozvíte nejpozději 20. července 2020.

Zápis do studia 28.–30. července 2020

Abyste se stali studenty, musíte se ještě přijít osobně zapsat do studia. Konkrétní termín se včas dozvíte v pozvánce. K dispoziic bude ještě náhradní termín zápisu 17.–18. září. Doporučujeme však, abyste se zapsali již v červenci.

Zažijte léto jako vysokoškoláci!

Zapište se ke studiu již v červencovém termínu. Včas si sestavíte rozvrh podle svých představ, v září už by v některých předmětech nemuselo být místo. Budete mít větší šanci získat místo na kolejích a už v srpnu budete mít ISIC, takže můžete čerpat studentské slevy.

Rezervujte si tedy již nyní termín 28.–30. července.
Konkrétní čas společně s dalšími pokyny se včas dozvíte v pozvánce k zápisu.

Aktualizace harmonogramu přijímacího řízení do navazujícího magisterského a doktorského studia

Přijímací zkoušky do navazujících magisterských a doktorských programů se budou ve většině případů konat od druhé poloviny června do konce června. Přesné termíny přijímací zkoušky naleznou přihlášení uchazeči ve své e-přihlášce.
Aktualizované podmínky naleznete již nyní na kartách jednotlivých programů navazujícího magisterského a doktorského studia na našem webu, a také ve své e-přihlášce.

Připravte se na přijímačky

Vyzkoušejte si TSP on-line a starší verze oborových zkoušek.

Zjistěte více

Studujte už nyní

Přihlašte se do některého z našich on-line kurzů a zjistěte, čím se zabýváme, z pohodlí domova a třeba hned.

Zjistěte více

Chcete být už teď jako naši studenti a zapojit se do dobrovolnické činnosti?

Masarykova univerzita koordinuje činnost dobrovolníků nejen z řad svých studentů, ale i veřejnosti. Zapojit se mohou i mimobrněnští. Můžete šít roušky, hlídat nebo doučovat děti, nakupovat seniorům atd.

Chci pomáhat