Zemřel prof. Josef Švancara

16. 1. 2020 Vzpomínáme

S hlubokým zármutkem oznamujeme, že nás ve věku 96 let opustil prof. PhDr. Josef Švancara, CSc., přední evropský odborník v oblasti kognitivní, vývojové a experimentální psychologie.

Josef Švancara vystudoval psychologii a pedagogiku. Dlouhá léta pracoval na dětské neurologické klinice, kde se zabýval studiem neuróz v dětském věku. Prováděl také rozsáhlý výzkum dvojčat, podílel se na rozvoji přístrojové diagnostiky a na vývoji nových psychodiagnostických metod. V pozici profesora působil na Psychologickém ústavu Filozofické fakulty Masarykovy univerzity. V roce 1994 byl jmenován emeritním profesorem MU.