Jak se přihlásit?

Provedeme vás přijímacím řízením krok za krokem

E-přihláška

Mimořádná opatření ovlivní i průběh přijímacího řízení

Průběžně pro vás aktualizujeme informace na webu a změny soustředíme navíc do přehledového článku. Nezapomeňte také sledovat svůj e-mail a informace v e-přihlášce.

 • Zorientujte se v pojmech

  Prezenční, kombinované, sdružené… Nevyznáte se v těchto pojmech? Podívejte se na instruktážní video nebo do často kladených otázek, kde naleznete také slovníček základních pojmů.

 • Vyberte si, co chcete studovat

  Ještě přesně nevíte, jaký studijní program pro vás bude ten pravý? Zkuste se zamyslet nad těmito otázkami: V jakých předmětech na střední škole vynikáte? Které vás zajímají? Čemu se věnujete ve volném čase? Sepište si seznam všech svých schopností a zájmů, které by vám mohly pomoci při rozhodování, do jakého studijního programu se přihlásit. Poraďte se i s rodiči, kamarády a lidmi, kteří vás dobře znají. Nemusíte se jejich doporučením řídit, ale může vám přinést úplně jiný pohled.

  Nabídka studijních programů na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity je opravdu široká. Pozorně si ji projděte, přečtěte si ohlasy studentů, podívejte se na předměty ve studijním plánu a vyberte si své favority.

  Vyberte si program

 • Seznamte se s fakultou

  Přijďte si prohlédnout prostředí fakulty, popovídat si se studenty a poslechnout si vyučující. Máme pro vás otevřeno v rámci pravidelných akcí, jako je Open Day (září), Noc vědců (září/říjen), Týden humanitních věd (listopad) a Den otevřených dveří (leden). V prosinci a v dubnu k nám můžete zavítat na akci TSP nanečisto.

  Fakulta je vám ovšem otevřená kdykoliv. Pokud by vás zajímala jakákoliv jiná akce, kterou pořádáme, nebo kdybyste chtěli nezávazně navštívit nějakou přednášku svého vysněného oboru, určitě se nebojte nás kontaktovat a domluvit se.

  Navštivte nás

 • 1. listopad 2019 – 29. únor 2020

  Podejte přihlášku

  Přihlášku do studijního programu na Masarykově univerzitě lze podat pouze elektronicky prostřednictvím speciální webové aplikace. Při podání e-přihlášky se zároveň dozvíte, jaké jsou podmínky pro přijetí do vybraného programu.

  Poplatek za jednu přihlášku na filozofické fakultě je 600 Kč. Přihlášek můžete podat libovolný počet, ale každou musíte zaplatit zvlášť.

  Podejte přihlášku

 • prosinec 2019 – duben 2020

  Připravte se na přijímačky

  Přijímací zkouška na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity může mít různou podobu:

  • jen test studijních předpokladů (TSP),
  • jen oborová zkouška (ústní nebo písemná),
  • TSP + oborová zkouška,
  • TSP + oborová zkouška + motivační dopis,
  • oborová zkouška + talentová zkouška,
  • případně prominutí přijímací zkoušky.

  K výsledkům Národních srovnávacích zkoušek SCIO se na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity nepřihlíží. Konkrétní formu a kritéria hodnocení přijímací zkoušky naleznete vždy v detailu každého studijního programu. Některé programy dávají k dispozici starší verze svých oborových testů, abyste se z nich mohli připravovat už v předstihu.

  Prohlédněte si programy Vyzkoušejte si starší oborové testy Zjistěte více o prominutí přijímaček

  Testy studijních předpokladů si také můžete vyzkoušet předem: buďto studujte online, nebo přijďte přímo k nám na fakultu a zúčastněte se akce TSP nanečisto.

  Vyzkoušejte si TSP online Zjistěte více o TSP nanečisto

  Některé programy nabízejí uchazečům i přípravné kurzy ke svým oborovým zkouškám.

  Sledujte nabídku kurzů

 • 17.–18. ledna 2020

  Přijďte na den otevřených dveří

  Pokud dorazíte na Den otevřených dveří, dozvíte se vše potřebné o přijímacím řízení, seznámíte se s prostředím a studijním zázemím fakulty. Při setkáních v rámci jednotlivých kateder, ústavů a kabinetů budete mít spoustu příležitostí se na cokoli zeptat. Můžete navštívit fakultní knihovnu, vyzkoušet si práci s technologiemi využívanými při výuce nebo si jen procházet nově zrekonstruovaný areál fakulty s kelímkem dobré kávy v ruce.

  Zjistěte více o Dni otevřených dveří

 • březen–duben 2020

  Čekejte na pozvánku

  Zkontrolujte si v e-přihlášce, zda je zaplacená a přijatá. Během dubna vám doručíme pozvánku k Testu studijních předpokladů, případně k dalším částem přijímací zkoušky dle požadavků programů, do kterých jste se přihlásili.

 • 19.–22. června 2020

  Dostavte se ke zkoušce

  O víkendu 20. a 21. června 2020 se uskuteční Test studijních předpokladů i oborové zkoušky (ty začnou už v pátek 19. a budou pokračovat pravděpodobně ještě v pondělí 22. června). Přesný čas a místo konání TSP i oborových zkoušek najdete ve své e-přihlášce. TSP absolvujete vždy pouze jednou, výsledek se započítává ke všem podaným přihláškám.

  Nevyhovuje vám termín přijímací zkoušky?

 • 28. června 2020

  Zjistěte, jaký máte percentil

  Výsledky TSP se zveřejňují online ve vaší e-přihlášce do 7 dnů od vykonání zkoušky. Zda to bude pro přijetí letos stačit, to bohužel nevíme. Můžete se ale pro srovnání podívat, jak byste na tom byli v minulém roce.

  Podívejte se do e-přihlášky Podívejte se na starší výsledky

 • 20. července 2020

  Přečtěte si výsledek

  Výsledky přijímacího řízení zveřejní fakultní přijímací komise nejpozději 20. července. Rozhodnutí najdete vždy ve své e-přihlášce a zároveň následně obdržíte písemné oznámení o výsledku přijímacího řízení poštou.

  Podívejte se do e-přihlášky

 • 28.–30. července 2020

  Zapište se do studia

  Uspěli jste u přijímacích zkoušek? Blahopřejeme! Nezapomeňte se ale zapsat do studia.

  Poté, co obdržíte oznámení o přijetí ke studiu, dostanete také pozvánku k zápisu. Teprve zápisem se stáváte studenty Filozofické fakulty Masarykovy univerzity. Zápisy se budou konat na konci července. Pokud se nebudete moci osobně dostavit, můžete k zápisu zmocnit i někoho jiného, případně využít náhradní termín zápisu v září. Budete však poněkud v nevýhodě při sestavování rozvrhu, nebo pokud hodláte žádat o koleje.

  K zápisu také přinesete úředně ověřenou kopii maturitního vysvědčení, budete-li ho mít již k dispozici. Dříve ho však určitě posílat nemusíte.

  Zjistěte více o zápisech

Váháte, kam si podat přihlášku? Navštivte nás!

Všechny akce

Nechcete nic důležitého promeškat?

Napište nám svůj e-mail a my vás budeme newsletterem informovat o důležitých akcích a termínech.

Načítám...

Chcete se na něco zeptat? Kontaktujte nás!


telefon: 549 49 5169
e‑mail:
www: facebook.com/phil.muni.cz