Online výuka na FF MU

Návody

Jak v ELFu nastavit různé zkušební termíny testu

Kurzy v ELFu nepřijímají z IS MU informace o tom, kdy jsou v daném předmětu vypsané zkušební termíny a kteří studující se přihlásili na který termín. Pokud tedy chcete test nastavit tak, aby se vždy otevřel jen studujícím přihlášeným na daný termín, je třeba učinit několik kroků navíc. Uvádíme je proto v tomto návodu.

Podrobnou nápovědu k tvorbě testů v ELFu najdete v uživatelské dokumentaci. Pokud jste test ještě netvořili, můžete postupovat podle tohoto stručného návodu, který pokrývá nejběžnější a nejzásadnější nastavení.

Jestliže zatím kurz v ELFu nemáte, můžete zažádat o jeho založení.

1
Vytvořte nové skupiny podle vypsaných termínů zkoušek. Ve správě kurzu klikněte na Uživatelé – Skupiny Vytvořit skupinu.

Pojmenujte skupinu datem první zkoušky, poté uložte změny.

Pro vytvoření skupin pro další termíny postup opakujte.

2
Do jednotlivých skupin přidejte studenty podle toho, jaký termín zkoušky mají zapsaný. Označte danou skupinu a klikněte na Přidat/odebrat uživatele.

Vyhledejte studenta podle jména nebo UČO, označte ho a zvolte tlačítko Přidat.

Po stisknutí tlačítka Zpět ke skupinám postup opakujte u ostatních skupin.

3
Ve správě testu vyberte Skupinová přenastavení.

Zvolte skupinu, zaklikněte políčka PovolitZpřístupnit test, Uzavřít testČasový limit.

Nastavte požadovaná data otevření a uzavření testu a jeho časový limit. Povolený počet pokusů nastavte buď na Neomezeno, nebo zvolte číslo, které odpovídá všem vypsaným termínům.

Poté změny uložte.

Obdobně je třeba přizpůsobit nastavení i pro ostatní skupiny.

4
Přejděte do Správy testu a zvolte Upravit nastavení.

Rozbalte záložku Další omezení pokusů a klikněte na Ukázat rozšířená nastavení.

Zaškrtněte obě políčka u Prodlev mezi pokusy a nastavte dostatečný rozestup tak, aby student nemohl zkoušku opakovat ve stejný den.

5
Před uložením ještě rozklikněte záložku Časování.

Zaklikněte tlačítko PovolitZpřístupnit test, Uzavřít testČasový limit.

U zpřístupnění zvolte první vypsané datum testu, u uzavření zvolte poslední vypsané datum. Opět nastavte časový limit testu.

Sjeďte dolů na tlačítko Uložit a zobrazit.